- Body made of impact and cold resistant galvanized steel (Grade 1)
- Bottom features a special crimping method for no water leakage
- Equipped with a bottom ring for excellent durability
- The handle is a "double handle" with an inner sub-plate, preventing bending or breaking.
- Safe because it's made of fire-resistant galvanized iron. Use it to collect spent fireworks or to extinguish fires.
| Product Information | |
|---|---|
| Product Name | Bucket No. 3 |
| Capacity (approx.) | 8L |
| Diameter (approx.) | 276mm |
| Bottom Diameter (approx.) | 189mm |
| Depth (approx.) | 203mm |
| Material | Galvanized steel |
| Weight (approx.) | 0.64kg |
| JAN Code | 4907797001042 |
| Country of Origin | Japan |
関連アイテム
-
Illustrated Bucket Special No. 1 Black
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Illustrated Bucket No. 1 White
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out

