- Body made of galvanized steel (Grade 1), resistant to impact and cold
- Bottom features a special crimping method to prevent water leakage
- "Double ear" handles reinforced from the inside with a sub-plate, preventing bending or breaking
- For household cleaning or as a gardening tool holder
- An essential tool for visiting graves!
| Product Information | |
|---|---|
| Product Name | Bucket, Hand-scoop Type |
| Capacity (approx.) | 6L |
| Mouth Diameter (approx.) | 215mm |
| Base Diameter (approx.) | 170mm |
| Depth (approx.) | 195mm |
| Material | Galvanized Steel |
| Weight (approx.) | 0.53kg |
| JAN Code | 4907797001264 |
| Country of Origin | Japan |
関連アイテム
-
Illustrated Bucket Special No. 1 Black
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Illustrated Bucket No. 1 White
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Illustrated Bucket Special No. 1 Orange
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out




