- Body made of galvanized iron (first-grade quality), resistant to impact and cold
- Special seaming method used for the bottom prevents water leakage
- Equipped with a bottom rim for excellent durability
- "Double ears" use an inner reinforcing plate, preventing bending or breaking
- Safe because it's made of fire-resistant galvanized steel. For putting firework debris or as a fire extinguisher.
| Product Information | |
|---|---|
| Product Name | Illustrated Bucket Special No. 1 Black |
| Capacity (approx.) | 3L |
| Mouth Diameter (approx.) | 208mm |
| Bottom Diameter (approx.) | 140mm |
| Depth (approx.) | 131mm |
| Material | Galvanized steel plate |
| Weight (approx.) | 0.38kg |
| JAN Code | 4907797001301 |
| Country of Origin | Japan |
関連アイテム
-
Illustrated Bucket No. 1 White
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Illustrated Bucket Special No. 1 Orange
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out





