- Main body is made of galvanized steel (Grade 1), resistant to impact and cold.
- The bottom is water-leak-proof thanks to a special crimping method.
- Equipped with a bottom rim for excellent durability.
- The "double ears" with an inner reinforcing plate prevent bending or breaking.
- Made of fire-resistant galvanized iron for peace of mind. Use it for disposing of fireworks debris or as a fire extinguisher.
| Product Information | |
|---|---|
| Product Name | Illustrated Bucket Special No. 1 White |
| Capacity (approx.) | 3L |
| Top Diameter (approx.) | 208mm |
| Bottom Diameter (approx.) | 140mm |
| Depth (approx.) | 131mm |
| Material | Galvanized Steel |
| Weight (approx.) | 0.38kg |
| JAN Code | 4907797001318 |
| Country of Origin | Japan |
関連アイテム
-
Illustrated Bucket Special No. 1 Black
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Illustrated Bucket Special No. 1 Orange
- Regular price
- ¥1,408
- Sale price
- ¥1,408
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out





